Lessenserie groep 6-8
De lessenseries voor groep 6, 7 en 8 zijn gericht op de principes van onderzoekend en ontwerpend leren. In vier lessen werken de leerlingen toe naar een zelfgemaakt eindproduct. De eerste les vindt plaats op de basisschool, terwijl les twee en drie plaatsvinden in het technieklokaal van de VMBO-school. De serie wordt afgesloten met een laatste les op de basisschool, waarbij ook ouders van harte zijn uitgenodigd. Elke les duurt ongeveer 60 tot 90 minuten.


Elektrospel
Hoe kan techniek jou helpen beter te worden in een schoolvak? Bouw een Elektrospel om je te helpen in een vak dat jij moeilijk vind en leer over stroomkringen, koper en lampen.

Hoe denkt een computer
Ontdek hoe computers denken, leren en ingewikkelde problemen oplossen in ons dagelijks leven. Leer de basisstappen van het programmeren.

De slimme school
Hoe werken sensoren, waar zijn ze al en hoe kan jij jouw schoolgebouw verbeteren? Leer alles over domotica en maak jouw schoolgebouw groener, beter, sneller of slimmer

Ontwerp je eigen speelgoed
Iedereen heeft het, iedereen wilt het. Maar hoe wordt nieuw speelgoed gemaakt? Leer over nieuw speelgoed maken en bouw je eigen prototype

Ontwerp je eigen kamer
Hoe leuk is het om een nieuw ontwerp te maken van jouw kamer? Zou je een groter bed kiezen of misschien wel een chilhoek? Maak jou eigen ontwerp en wie weet mag het van je ouders!

Ontwerp je eigen voertuig
Hoe werkt een elektrische auto eigenlijk?En kan jij zelf een betere maken? Leer alles over het ontwerpen van elektrische voertuigen en bouw je eigen model

Drijven en zinken
Leer waarom iets blijft drijven of zinkt, en bouw je eigen zelfvoortbewegende boot. Ontdek de wetenschap achter water en techniek in deze spannende uitdaging
Partner worden
